Duńczycy przenieśli produkcję do Polski. Gotowa fabryka w Grodzisku Mazowieckim


2022.04.05
Autor: Urbanity.pl
Zakończyła się budowa fabryki dla Danfoss Polska w Grodzisku Mazowieckim przez firmę Panattoni.

Rok trwała budowa kompleksu produkcyjno-biurowego dla Danfoss Polska w Grodzisku Mazowieckim o powierzchni ponad 13 000 metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja posłuży przedsiębiorstwu do obsługi klientów na całym świecie, a także wesprze Danfoss w osiągnięciu zero-emisyjności w 2030 roku. Generalnym wykonawcą była firma Dekpol.

Na terenie nowo wybudowanej fabryki działa ponad 350 operatorów i 45 linii produkcyjnych, na których wytwarzane są m.in. rozwiązania zwiększające efektywność systemów chłodniczych w przemyśle spożywczym. Danfoss to duński producent energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej, czy maszyn mobilnych.

Powierzchnia produkcyjna w ukończonym kompleksie wynosi 10 000 mkw., a pozostałą część zajmuje przestrzeń biurowa - 2300 mkw., oraz budynek techniczny o powierzchni 1 300 mkw. Na ostatnim etapie deweloper zrealizował również ponad 1500 m kw. części magazynowej.

Na terenie inwestycji powstał dział Research & Development, który będzie miał kluczowe znaczenie dla całej działalności Danfoss na świecie. Zrealizowany przez Panattoni obiekt został również wyposażony w zaawansowane technologie z zakresu automatyzacji i robotyzacji, które gwarantują najwyższą jakość produktów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.