Rusza budowa Centrum Administracyjnego w Ciechanowie

2021.07.02

Podpisana została umowa z wykonawcą Centrum Administracyjnego w Ciechanowie. Koszt realizacji projektu to ponad 53 mln zł.

Budimex został generalnym wykonawcą Centrum Administracyjnego w Ciechanowie, którego inwestorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i Starostwo Powiatowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „buduj” wraz z wyposażeniem budynku „pod klucz” i powstanie na działce przy ulicy 17 Stycznia 7.

Centrum Administracyjne w Ciechanowie będzie pięciokondygnacyjnym budynkiem z podpiwniczeniem o kubaturze 36 499 m3 i powierzchni na poziomie 7 673 mkw. Obiekt będzie zrealizowany na potrzeby jednostek administracyjnych Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Ciechanowskiego

W nowym ciechanowskim Centrum funkcjonowały będą następujące instytucje: Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Ciechanowie, Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie Oddział, Terenowy w Ciechanowie, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Oddział w Ciechanowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Pedagogiczna.

Część nadziemna Centrum Administracyjnego służyła będzie pod pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne wraz z mniejszymi salami do spotkań. W tej części obiektu zaplanowano także bibliotekę, archiwum, gabloty z ekspozycją wystawienniczą, a także kącik zabaw dla dzieci i pomieszczenie dla matek. W części podziemnej znajdą się miejsca parkingowe dla pracowników. Ponadto, na zewnątrz budynku zaprojektowano stanowisko z funkcją ładowania samochodów elektrycznych. Centrum Administracji ma być ogrzewane energią z sieci ciepłowniczej oraz panelami fotowoltaicznymi.

Całkowity koszt budowy wynosi 53 375 850,00 zł. Centrum Administracyjne ma być gotowe do 30 czerwca 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.