Rusza budowa Centrum Administracyjnego w Ciechanowie


2021.07.02
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została umowa z wykonawcą Centrum Administracyjnego w Ciechanowie. Koszt realizacji projektu to ponad 53 mln zł.

Budimex został generalnym wykonawcą Centrum Administracyjnego w Ciechanowie, którego inwestorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i Starostwo Powiatowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „buduj” wraz z wyposażeniem budynku „pod klucz” i powstanie na działce przy ulicy 17 Stycznia 7.

Centrum Administracyjne w Ciechanowie będzie pięciokondygnacyjnym budynkiem z podpiwniczeniem o kubaturze 36 499 m3 i powierzchni na poziomie 7 673 mkw. Obiekt będzie zrealizowany na potrzeby jednostek administracyjnych Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Ciechanowskiego

W nowym ciechanowskim Centrum funkcjonowały będą następujące instytucje: Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych Oddział Zamiejscowy w Ciechanowie, Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie Oddział, Terenowy w Ciechanowie, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej Wojewódzki Ośrodek Adopcyjny Oddział w Ciechanowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Starostwo Powiatowe oraz Biblioteka Pedagogiczna.

Część nadziemna Centrum Administracyjnego służyła będzie pod pomieszczenia biurowe, sale konferencyjne wraz z mniejszymi salami do spotkań. W tej części obiektu zaplanowano także bibliotekę, archiwum, gabloty z ekspozycją wystawienniczą, a także kącik zabaw dla dzieci i pomieszczenie dla matek. W części podziemnej znajdą się miejsca parkingowe dla pracowników. Ponadto, na zewnątrz budynku zaprojektowano stanowisko z funkcją ładowania samochodów elektrycznych. Centrum Administracji ma być ogrzewane energią z sieci ciepłowniczej oraz panelami fotowoltaicznymi.

Całkowity koszt budowy wynosi 53 375 850,00 zł. Centrum Administracyjne ma być gotowe do 30 czerwca 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.