Willa z 1912 roku w Zakopanem ponownie udostępniona dla gości

2020.06.29

Ponad 100-letnia zakopiańska Willa Elżbiecina została odrestaurowana i znowu można podziwiać jej dawny blask. Zabytek został niedawno udostępniony dla gości do wynajmu.

Willa Elżbiecina w Zakopanem to pochodzący z 1912 roku zabytek, który był własnością Wojciecha Korfantego. Zakupił on ją w 1922 roku dla swojej żony Elżbiety. Czasy świetności willi przypadają na okres międzywojenny, kiedy styl zakopiański mieszał się z secesją i artdeco.

W latach 2016-2019 Willa została odrestaurowana pod okiem konserwatora zabytków. Dzięki inwestycji udostępniona została luksusowa rezydencja, która może być alternatywą dla 5-gwiazdkowych hoteli w Zakopanem. Przy pracach konserwatorskich zachowany został oryginalny wystrój wraz ze stylowymi meblami i elementami wyposażenia wnętrz

Obecnie Willa Elżbiecina w Zakopanem oferuje 7 luksusowych, częściowo klimatyzowanych, dwuosobowych pokoi oraz jeden dwupoziomowy apartament z panoramicznym widokiem na Giewont. Pokoje, które swoimi aranżacjami nawiązują do stylu witkiewiczowskiego i współczesnej mu secesji, wyposażone zostały w sejfy, minibary, telewizję czy szybki internet.

Zakopiańska rezydencja to także duża jadalnia, która może pomieścić nawet 20 osób. Przestrzeń wokół willi zajmuje ogród z góralską drewnianą wiatą z kominkiem pełniącym funkcję grilla. Wśród zieleni w osobnym budynku znajduje się SPA do wyłącznej dyspozycji gości Willi Elżbiecina.

Rezydencja Willa Elżbiecina w Zakopanem możliwa jest do wynajęcia tylko w całości.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.