Pod Giewontem otwarto halę widowiskowo-sportową [ZDJĘCIA]

2016.09.08

7 września br., odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej w Zakopanem, która jest najwyżej położonym krytym obiektem sportowym w Polsce. Poziom 0 budowy znajduje się na 901,65 m n.p.m. Generalnym wykonawcą inwestycji był Mostostal Warszawa.

Na zlecenie Centralnego Ośrodka Sportu (COS) - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem powstał obiekt sportowy o powierzchni całkowitej 10295 mkw., z czego 5455 mkw. to powierzchnia użytkowa.

Największą powierzchnię w hali zajmuje sala sportowa, która wykończona została parkietem z klonu kanadyjskiego. Można na niej rozgrywać mecze koszykówki, piłki ręcznej, futsalu oraz piłki siatkowej. W obiekcie mieści się również siłownia, sala treningowa do zapasów i judo, sala fitness, 60-metrowa tartanowa bieżnia ze skocznią w dal i do trójskoku, oraz zaplecze z szatniami.Hala Centralnego Ośrodka Sportu położona jest przy ulicy Bronisława Czecha 1 i dostosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych. Generalnym wykonawcą obiektu był Mostostal Warszawa, a wartość inwestycji wyniosła 22 miliony złotych brutto.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.