Ruszyła budowa centrum badawczego w Nowym Targu

2007.04.19

Ruszyła realizacja budowy centrum dydaktyczno-bibliotecznego Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która mieści się w Nowym Targu. Koszt inwestycji, która wybudowana będzie w ciągu czterech lat, to 43 mln zł.

Władze uczelni podpisały już stosowną umowę z wykonawcą inwestycji, która jest wpisana w Indykatywnym Planie Inwestycyjnym, przez co, przedsięwzięcie posiada finansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Centrum dydaktyczno-bibliotecznego Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej powstanie za cztery lata, a jego koszt to 43 mln zł. Nowe centrum będzie większe od dotychczasowej siedziby szkoły - dysponować będzie powierzchnią całkowitą wynoszącą 9,5 tys. mkw. W budynku oprócz auli na prawie 600 miejsc, znajdą się także pomieszczenie biblioteczne, sale dydaktyczne oraz zaplecze gastronomiczne i podziemną halę garażową.

W budynku o całkowitej powierzchni 9,5 tys. metrów kwadratowych znajdzie się m.in.: aula na prawie 600 miejsc, pomieszczenia biblioteki z czytelnią, kilkanaście sal dydaktycznych, podziemny parking i zaplecze gastronomiczne. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie także budynek starego internatu.

Źródło: PAP

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.