Wykonawca Unity Centre wchodzi na plac budowy

2017.08.08

Spółka Strabag została generalnym wykonawcą krakowskiego projektu wielofunkcyjnego Unity Centre, którego koszt realizacji wyniesie 380 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia DDJM.

Kompleks Unity Centre składał się będzie z pięciu budynków o zróżnicowanym charakterze. W ramach inwestycji powstanie przestrzeń biurowo-usługowa oraz hotelowa. Główną osią całego założenia komunikacyjnego od Ronda Mogilskiego, poprzez kompleks Unity Centre aż do Uniwersytetu Ekonomicznego będzie Piazza, czyli otwarta przestrzeń publiczna.

Główna funkcją krakowskiego Unity Centre będzie przestrzeń biurowa uzupełniona o pomieszczenia usługowe, handlowe i gastronomiczne, zlokalizowane w parterach budynków. Łączna powierzchnia tej części inwestycji wyniesie 50 000 metrów kwadratowych.

Operatorem hotelu, z którym umowa podpisana została już w lutym 2017 roku, został Radisson RED - The Rezidor Hotel Group. Pod całą inwestycją znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa na 600 stanowisk. Unity Centre będzie również miejscem, w którym znajdzie się miejsce na stojaki rowerowe, punkty serwisowe, szatnie dla rowerzystów i prysznice.

W lipcu bieżącego roku zakończyły się prace rozbiórkowe oraz roboty ziemne, które przeprowadziła firma Trans-Ziem. Jeszcze w tym miesiącu na plac budowy wejdzie Strabag, który ukończy inwestycje pod koniec 2019 roku.

Inwestorem Unity Centre jest spółka Treimorfa Projekt.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • krrk
  Gość
  2017-09-06 23:42:17
  Super niech budują wreszcie bo Kraków zasługuje na wysoką zabudowę jako drugie największe miasto kraju! Oby było więcej wieżowców w tym mieście oczywiście nie w zabytkowym centru a w pewnej odległości

 • Piotr
  Gość
  2017-09-07 00:19:17
  Lepiej żeby zamiast w Krakowie budowali w Warszawie.

 • Janek
  Gość
  2017-09-08 16:29:54
  aaOdpowidz dla p Piotra Budowa biurowcow to nie tylko aja asplendor ale praede wszystkim praca dla mlodych ludzi czy maja wszyscy wyjechac do Warszawy i kto zostanie w Krakowie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.