Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec Axis w Krakowie

2015.10.13

Firma Skanska Property Poland wmurowała kamień węgielny na budowie krakowskiego biurowca Axis. Uroczystość odbyła się 13 października br., w której wzięli udział m.in. architekci, wykonawca oraz przedstawiciele władz miasta.

Biurowiec Axis powstaje nieopodal Ronda Mogilskiego i będzie miał dziewięć kondygnacji naziemnych oraz trzy, które znajdą się pod budynkiem. Budynek zaoferuje ponad 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej o najwyższym standardzie klasy A. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking samochodowy na 173 stanowiska, a także szatnie z prysznicami dla rowerzystów oraz punkty do ładowania aut elektrycznych.

Obecnie na budowie biurowca Axis, która ruszyła w listopadzie ubiegłego roku, trwa realizacja pierwszego piętra. Budynek został już skomercjalizowany w 50 proc. We wrześniu umowę na 10 000 mkw. podpisała firma ABB, globalny lider w zakresie technologii energetyki i automatyki. W krakowskim biurowcu będzie pracować około 1000 specjalistów z obszaru IT firmy ABB.

Oddanie biurowca do użytku zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, a komercjalizacją obiektu zajmuje się Skanska Property Poland. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Jasiński i Wspólnicy.

W projekcie wykształcono przestrzeń głównego holu powiązanego z dwoma placami wejściowymi: od wschodu, od ul. Przy Rondzie i od zachodu, od alei Powstania Warszawskiego. Ogólnodostępny hall, o wysokości dwóch kondygnacji, będzie otoczony sklepami i lokalami usługowymi, a jedną z atrakcji budynku będzie z pewnością kawiarenka zlokalizowana w szklanym pawilonie, sąsiadująca ze skwerem Eilego.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec Axis, Skanska, Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.