W Krakowie powstanie kolejna hala sportowa


2015.08.17
Autor: lovekrakow.pl
W poniedziałek podpisana została umowa na dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki krakowskiej hali widowiskowo-sportowej, która powstać ma na działce przy Alei Focha.

W przyszłym roku oddana ma zostać do użytku nowa hala sportowa przy Alei Focha w Krakowie, na obszarze tak zwanych Małych Błoń. Inwestycja o wartości około 40 milionów złotych, otrzyma dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W poniedziałek o godzinie 9:30 na specjalnie zwołanym briefingu, podpisana została umowa, która dofinansuje inwestycję w kwocie 10 mln zł.

Planowana krakowska hala widowiskowo-sportowa składać ma się z części głównej o wymiarach 44 na 26 metrów, na której rozgrywane będą mecze większości dyscyplin halowych. Wokół zaplanowano trybuny dla 819 widzów, w tym 48 na wózkach inwalidzkich. Powstanie także zaplecze rehabilitacyjno-sanitarne.

Niebawem ogłoszony zostanie przetarg, a pierwsze prace budowlane miałyby ruszyć jeszcze w tym roku. Oddanie hali 100-lecia Cracovii zaplanowano na 2017 roku.

Za projekt architektoniczny odpowiada Biuro Projektów Lewicki Łatak.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.