W Krakowie nie powstanie Centrum Muzyki. Miasto rozwiązuje umowę

2020.05.22

Na krakowskich Grzegórzkach powstać miało Centrum Muzyki i park dla mieszkańców. Wiadomo już, że miasto wycofało się z budowy obiektu.

Centrum Muzyki to miała być duża inwestycja, której szacowany koszt wynosić miał 265 mln zł, z czego 70 proc. wyłożyć miał marszałek województwa małopolskiego, a 30 proc. władze miasta. Pierwsze wątpliwości co do realizacji tej inwestycji, pojawiły się już wraz z rozstrzygnięciem konkursu architektonicznego.

W międzynarodowym konkursie architektonicznym, najlepszą ofertą okazała się propozycja konsorcjum SBS Engineering Group i 3T1 Progetti. Szybko jednak pojawiły się wątpliwości w postaci podważania kompetencji zwycięskiego konsorcjum.

Po wielu tygodniach oczekiwania, w środę wieczorem władze miasta opublikowały oświadczenie w sprawie przyszłości Centrum Muzyki. Zdecydowano się wycofać z realizacji tego projektu, gdyż władze samorządowe nie mogą partycypować w finansowaniu tej inwestycji ze względu na nieprawidłowości związane z konkursem na zaprojektowanie i nadzór autorski. Zwycięzca konkursu nie spełniał warunków udziału w postępowaniu konkursowym w postaci realizacji obiektu o parametrach określonych warunkami konkursu.

Władze miasta zapewniają jednak, że nie zrezygnowano z zagospodarowania 5-hektarowego parku Skrzatów.

Centrum Muzyki miało być nową siedzibą Filharmonii Krakowskiej oraz miejskich instytucje kultury. Obiekt składać miał się z sal koncertowych, z czego największa pomieścić miała 1 400 osób oraz sal recitalowych na maksymalnie 300 słuchaczy. Otwarcie Centrum Muzyki miało nastąpić najpóźniej w 2025 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Muzyki

Komentarze


  • krk
    Gość
    2020-05-22 18:57:46
    Przecież pisali, że nikt się nie wycofuje! Po co powtarzacie fakenewsy??? Schodzicie na poziom pudelka czy co?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.