Ruszyła realizacja nowej hali sportowej AGH

2020.07.23

Na terenie Kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej rozpoczęła się realizacja nowej hali sportowej, której koszt budowy wynosi 50 mln zł.

Na rogu ulic Buszka i Tokarskiego ruszyły prace budowlane pod budowę wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej.

Hala podzielona została funkcjonalnie i bryłowo na trzy części, każda z identyfikacją innego koloru. W największej, białej formie zaplanowano wielofunkcyjną halę sportową z trybunami. Czarna bryła, która stanowiła będzie także łącznik pomiędzy pozostałymi, to zaplecze szatniowe, siłownia oraz małe sale do ćwiczeń w części parteru oraz administracja na piętrze. Natomiast szara część to pełnowymiarowa sala treningowa, bez trybun.

W 5-kondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 7 000 metrów kwadratowych będą mogły się równolegle odbywać treningi sekcji wyczynowych oraz rozgrywki sportowe na poziomie I ligi piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Trybuny nowej hali pomieszczą około 600 widzów.

Nowa hala sportowa AGH to także strefa z siłownią, kortami do gry w squasha czy salami gimnastycznymi i strefą wypoczynkowo-rekreacyjną typu SPA.

Na dachu obiektu przewidziano miejsce pod zielony taras o powierzchni prawie 1 300 mkw. Pierwsze prace budowlane już się rozpoczęły. Koszt inwestycji to 50 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada Autorska Pracownia Projektowa Manecki.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hala Sportowa Akademii Górniczo-Hutniczej, "ARP" Biuro Architektoniczne Lesław Manecki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.