Hala sportowa AGH z ogrodem na dachu

2020.09.23

Wydane zostało właśnie pozwolenie na budowę nowej hali Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ruszyły pierwsze prace na terenie inwestycji.

To tej pory studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie korzystali z dwóch sali, które nie spełniały ich potrzeb, ani nie posiadały miejsc dla kibiców. Remont i dostosowanie istniejącej hali do obecnych standardów było nieopłacalne, dlatego podjęto decyzję o budowie nowej hali.

Nowa hala sportowa będzie spełniała wszystkie potrzeby uczelni. Obiekt podzielony został na trzy części, co podkreślają kolory elewacji. Największa część z halą widowiskową jest biała. Na trybunach będzie mogło zasiąść 571 kibiców. Z kolei czarna część, będąca łącznikiem między halami to miejsce pod biura, siłownie, sale fitness. W trzeciej części w kolorze szarym zaplanowano salę do treningów.

Na dachu nowej hali zaplanowano przestronny, zielony ogród z wieloma ławkami. Wyjście na dach przewidziano z foyer oraz z biur pracowników AGH.

AGH dysponuje już pozwoleniem na budowę hali, która powstanie na terenie kampusu AGH, w rejonie ulic Buszka, Tokarskiego i Armii Krajowej. Uczelnia rozpoczęła prace związane przygotowaniem terenu pod realizację inwestycji. Otwarte zostało również postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Projekt architektoniczny to zasługa dr inż. arch. Mateusza Maneckiego z Autorskiej Pracowni Projektowej ARP Manecki.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hala Sportowa Akademii Górniczo-Hutniczej

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.