Przy jednej z głównych arterii Krakowa ruszyła budowa nowoczesnego biurowca


2021.03.16
Autor: Urbanity.pl
Przy Alei Pokoju w Krakowie ruszyła budowa nowego kompleksu biurowego Brain Park, którego inwestorem jest firma Echo Investment. Firma poświęciła dużo uwagi otoczeniu inwestycji.

Echo Investment ruszyło z realizacją pierwszego etapu kompleksu budynków biurowych Brain Park przy Alei Pokoju w Krakowie. Elementem charakterystycznym inwestycji będzie prawie 10 000 mkw. terenów zielonych wokół biurowców.

Brain Park docelowo tworzyły będą trzy dziesięciokondygnacyjne biurowce z dwupoziomowym garażem podziemnym. Łącznie krakowska inwestycja zaoferuje ponad 43 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Kompleks dysponował będzie 485 miejscami parkingowymi, stacjami do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych, stacjami do ładowania samochodów elektrycznych, stojakami rowerowymi oraz całą infrastrukturą dla rowerzystów.

Echo Investment wiele uwagi poświęciło otoczeniu inwestycji. Inwestor zaplanował prawie 10 000 mkw. terenów zieleni, które poza miejscami do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu zaoferują ciekawe funkcje dodatkowe, takie jak miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki czy strefę aktywności „street workout”.

Projekt architektoniczny Brain Parku przygotowała pracownia BE DDJM Architekci z Krakowa. Oddanie I etapu kompleksu do użytku zaplanowano na III kwartał 2022 roku.

Kraków to obecnie największy i najszybciej rozwijający się regionalny rynek biurowy. Dodatkowo był drugim miastem po Warszawie, które już w 2017 roku przekroczyło próg 1 milion mkw. powierzchni.

Komentarze


 • Dj
  Gość
  2021-03-16 18:36:00
  A ile wcześniej było tam zieleni drogi autorze???
  Kraków miatem deweloperów niestety. A i parki powoli stają się ich łupem (vide Lema i okolice tauron areny, czy tkanka parku).
  Nie uraczysz wkrótce drzewa czy większego skweru.
  Panie prezydencie deweloperów, drodzy radni -wstyd...

 • Jedrula
  Gość
  2021-03-16 21:28:14
  Ciekawe biurowce stawiają a że smogiem Walczą ciekawe w jakim stopniu ten wieżowiec ma pomóc w walce że smogiem bo to nowe ograniczenia dla przestrzeni gzie nawet wiatr nie ma jak się przemieścić a tak poza tym niech toalety publiczne zbudują bo chyba że pod biurowcem będzie się tam lało w tym Krakowie mieście szczurów i syfu

 • Dad
  Gość
  2021-03-17 05:33:16
  Chyba nie wzięli pod uwagę że teraz się zdalnie pracuje

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.