Gotowe pierwsze biurowce dużego kompleksu Echo Investment w Krakowie


2022.11.09
Autor: Bartosz Motorek
Dwa pierwsze biurowce w ramach kompleksu Brain Park w Krakowie zostały już oddane do użytku i przekazane najemcom. Jednym z pierwszych jest firma PepsiCo, która już wprowadziła się do swojego nowego biura. Trwa budowa II etapu oraz wielofunkcyjnego patio.

Dobiegła końca realizacja pierwszego etapu kompleksu Brain Park w Krakowie, zlokalizowanego u zbiegu Alei Pokoju z ulicą Fabryczną w dzielnicy Grzegórzki. Echo Investment otrzymało już pozwolenie na użytkowanie i przekazało biura nowym najemcą. Jedną z pierwszych firm, która już wprowadziła się do gotowego biurowca jest PepsiCo.

Brain Park to nowoczesny kompleks biurowy składający się z trzech, 10-kondygnacyjnych biurowców klasy A o łącznej powierzchni do wynajęcia wynoszącej ponad 43 000 metrów kwadratowych. Inwestycja firmy Echo Investment została podzielona na dwa etapy. W pierwszym, którego budowa rozpoczęła się w marcu 2021 roku, oddano do użytku dwa budynki z dwupoziomowym garażem podziemnym o łącznej powierzchni najmu prawie 30 000 mkw.

Pierwszym najemcą w kompleksie zostało PepsiCo ze swoim centrum usług biznesowych dla kluczowych, europejskich oddziałów. Biura firmy mają ponad 5 000 mkw. przestrzeni do pracy, z której skorzysta ponad 700 pracowników. Nad realizacją projektu biura PepsiCo czuwali eksperci z zakresu fit-out z Echo Investment.


Projekt architektoniczny Brain Park przygotowała pracownia BE DDJM Architekci.

Brain Park oferuje swoim najemcom wiele udogodnień, w tym m.in. 34 stacje ładowania aut elektrycznych, 5 tarasów do wyłącznej dyspozycji oraz zaawansowaną infrastrukturę rowerową.

Obecnie Echo Investment buduje II etap inwestycji, tj. 9-piętrowy biurowiec o powierzchni ponad 13 000 mkw., który osiągnął już poziom 5 kondygnacji. Oddanie do użytku tej części kompleksu zaplanowano na III kwartał 2023 roku. W tym terminie gotowe będzie także zielone, wielofunkcyjne, otwarte patio, które zajmie prawie 10 000 mkw. Znajdzie się tutaj miejsce do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu, a także miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki czy strefa aktywności „street workout”.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.