Przy jednej z głównych arterii Krakowa powstaje nowoczesny kompleks biurowców

2021.07.14
Autor: Urbanity.pl

Kielecka firma Fabet Konstrukcje jest wykonawcą stanu surowego otwartego kompleksu biurowego Brain Park, który powstaje przy Alei Pokoju w Krakowie.

Brain Park w Krakowie będzie nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A, który oferuje łącznie około 43 000 metrów kwadratowych powierzchni GLA. Inwestorem jest Echo Investment, natomiast wykonawcą stanu surowego otwartego firma Fabet Konstrukcje.

Inwestycja zlokalizowana jest przy jednej z głównych arterii Krakowa, na działce przy skrzyżowaniu Alei Pokoju i ulicy Fabrycznej. Kompleks składa się z trzech dziesięciokondygnacyjnych biurowców z garażem podziemnym. Na terenie inwestycji znajdzie się 485 miejsc parkingowych, stacje do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych, stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe oraz szatnie i prysznice dla cyklistów.

Inwestycja to oprócz przestrzeni biurowej i handlowo-usługowej, także prawie 10 000 mkw. terenów zielonych.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia DDJM, natomiast funkcję nadzoru inwestorskiego pełni firma Expertnadzory. Pierwszy etap Brain Park ma być gotowy w III kwartale 2022 roku.

Komentarze

 • Ksawery
  Ksawery
  Użytkownik
  2021-07-14 11:25:33
  Zabawna sytuacja, bo Kraków ma najwięcej w Polsce niewynajętych powierzchni biurowych, ludzie pozostają w pracy zdalnej, a i tak ma powstać kolejne monstrum.

 • Treo
  Gość
  2021-07-14 14:50:16
  Zabawne to są komentarze ludzi nie mających pojęcia o temacie.

 • Dr
  Gość
  2021-07-14 16:48:53
  Zabawne jest to, jak znika to miasto.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.