Osiedle Eco Halszki w Krakowie oddane do użytku

2016.06.02

Inwestycja Halszki 28A zlokalizowana na krakowskim Kurdwanowie została właśnie oddana do użytku. To kolejny eko-projekt zrealizowany przez Wawel Service. "Zielone" osiedle Halszki jest objęte dofinansowaniem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na pięciu kondygnacjach inwestycji znalazły się 94 mieszkania o powierzchniach od 30 do 80 mkw. Wszystkie wyposażone są w balkony, a mieszkania usytuowane na parterze w ogródki do samodzielnej aranżacji. Przewidziano także podziemny parking wraz z miejscami garażowymi oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. Ceny mieszkań zaczynają się już od 4 999 zł za metr kwadratowy, za najdroższe trzeba będzie zapłacić z kolei 6 800 zł.

Energooszczędne mieszkanie to z perspektywy osoby marzącej o własnym M nierzadko lepszy wybór niż tradycyjne budownictwo. Ich głównym atutem są przede wszystkim dużo mniejsze koszty utrzymania. Zapotrzebowanie takiego mieszkania na energię jest bowiem nawet o ok. 30% mniejsze, co w skali roku pozwala zaoszczędzić aż do kilku tysięcy złotych. Dodatkowy atutem jest fakt spełniania standardów budynków energooszczędnych, co dla nabywców oznacza możliwość otrzymania dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu NFOŚiGW. Dochodzi do tego także wyższy komfort życia, ponieważ rozwiązania zastosowane w tych mieszkaniach pozwalają nie tylko lepiej kontrolować ich funkcjonowanie, ale także zrelaksować się bez zmartwień o nadmierne comiesięczne rachunki

- mówi Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży Wawel Service.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.