Modernizację czeka najwyższy biurowiec w Krakowie

2014.04.11

Gruntowną modernizację czeka krakowski wieżowiec Cracovia Business Center. Budynek oprócz gruntownego remontu otrzyma także nową nazwę - K1. Właścicielem obiektu jest Pramerica Real Estate Investors oraz WX Management Services Sp. z o.o. należący do austriackiej grupy Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG. Modernizację wieżowca powieżono firmie Dyskret.

Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a ich zakończenie zaplanowane jest na październik br. Budynek znajduje się przy al. Pokoju 1 i jest najwyższym biurowcem w mieście (ponad 76 metrów).

Po modernizacji wieżowca K1 budynek będzie oferował biura do wynajęcia w standardzie klasy A. Najemcy będą mieli również możliwość adaptacji przestrzeni do swoich potrzeb. Całkowita powierzchnia do wynajęcia w K1 to 12 800 mkw

Prace modernizacyjne będą nadzorowane przez Beadmans LLP z Londynu, ze wsparciem Reesco Sp z o.o. Za architekturę odpowiada międzynarodowa pracownia architektoniczna Rolfe Judd. Firma Waterman International Polska przygotowała projekty branżowe. WX Management Services jest zarządcą obiektu.

Za komercjalizację budynku odpowiada firma doradcza JLL.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec K1, JLL Poland

Komentarze


  • krakus
    Gość
    2014-04-11 14:04:28
    Biurowiec ma 105 metrów do iglicy a 88 metrów do dachu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.