Zakończyła się ważna rewitalizacja w centrum Łodzi
Za ponad 134 mln zł zrewitalizowana została część kompleksu dawnej łódzkiej elektrowni EC1 Zachód, gdzie mieścić się będzie Centrum Nauki i Techniki. Prace budowlane trwały pięć lat.
Zrewitalizowany EC1 Zachód jest już w części gotowy na przyjęcie zwiedzających. W listopadzie uruchomione zostanie kino 3D i rozpocznie się wyposażanie kompleksu w ścieżki tematyczne. Na terenie EC1 Zachód powstanie Centrum Nauki i Techniki, a jak poinformowali przedstawiciele inwestycji wybrano już wykonawców multimedialnej i interaktywnej prezentacji w dawnej elektrociepłowni - polsko-estońskie konsorcjum firm Qumak S.A. u
Do końca listopada br., podpisane mają zostać umowy dotyczące wyposażenia ścieżek tematycznych, a w przyszłym roku wykonawcy zaczną montaż eksponatów. Pierwsze z trzech zadań, bo na tyle został podzielony projekt, zostanie wykonane w dziesięć miesięcy. Pierwsza ścieżka zwiedzania będzie nosiła nazwę "Przetwarzanie energii" i oparta zostanie o skansenową część elektrowni oraz znaczną część ścieżki +Mikroświat i makroświat+, uzupełnieniem której będzie sferyczne kino 3D.
Prace budowlane nad rewitalizacją dawnej łódzkiej elektrowni EC1 Zachód rozpoczęły się w 2010 roku i przebiegały pod nadzorem konserwatorskim. W 2017 roku udostępniona zostanie całość ekspozycji zwiedzającym.
Rewitalizacja zabytkowej elektrociepłowni EC1 podzielona została na dwie części - EC1 Wschód oraz EC1 Zachód i dysponuje łączną powierzchnią wynoszącą prawie 40 tys. mkw.
Wschodnia część kompleksu to miejsce kulturalno-artystyczne, w którym powstanie m.in. centrum sztuki filmowej, biblioteka, galeria i teatr dźwięku.
Zrewitalizowany EC1 Zachód jest już w części gotowy na przyjęcie zwiedzających. W listopadzie uruchomione zostanie kino 3D i rozpocznie się wyposażanie kompleksu w ścieżki tematyczne. Na terenie EC1 Zachód powstanie Centrum Nauki i Techniki, a jak poinformowali przedstawiciele inwestycji wybrano już wykonawców multimedialnej i interaktywnej prezentacji w dawnej elektrociepłowni - polsko-estońskie konsorcjum firm Qumak S.A. u
Prace budowlane nad rewitalizacją dawnej łódzkiej elektrowni EC1 Zachód rozpoczęły się w 2010 roku i przebiegały pod nadzorem konserwatorskim. W 2017 roku udostępniona zostanie całość ekspozycji zwiedzającym.
Wschodnia część kompleksu to miejsce kulturalno-artystyczne, w którym powstanie m.in. centrum sztuki filmowej, biblioteka, galeria i teatr dźwięku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra