Zabytkowa fabryka Markusa Silbersteina w Łodzi przejdzie remont

2015.05.04

Trwa remont neogotyckiej zabytkowej fabryki Markusa Silbersteina przy ulicy Piotrkowskiej 250 w Łodzi, w której mieścić się będzie powierzchnia biurowa. Obok powstanie również parterowy pawilon z powierzchnią handlową oraz miejscami parkingowymi na dachu.

Po remoncie, w zabytkowej fabryce powstanie centrum biurowe, a tuż za budynkiem powstanie pawilon handlowy o powierzchni użytkowej 8 tys. mkw., w miejsce hal fabrycznych po zakładach dziewiarskich Olimpia. Na dachu mieścić się będzie parking samochodowy dla klientów.

Robocza nazwa nowej inwestycji spółki Piotrkowska 250 Investment to Stara Fabryka. W pierwszym etapie generalny remont przejdzie fabryka Markusa Silbersteina, w której znajdzie się przestrzeń biurowa. Zakończenie tego etapu prac zaplanowano na przełom pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.

W drugim etapie wyburzone zostaną hale pofabryczne, w miejsce których powstanie parterowy pawilon handlowy o powierzchni 8 tys. mkw. Na dachu budynku utworzony zostanie parking samochodowy.

Źródło: Dziennik Łódzki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.