Wyburzono dawną odlewnię Józefa Johna w Łodzi pod budowę inwestycji Strefa Progress


2022.02.21
Autor: Urbanity.pl
Zły stan techniczny i zgoda służb konserwatorskich pozwoliły inwestorowi nowego osiedla mieszkaniowego Strefa Progress w Łodzi na jego wyburzenie.

Dawna odlewnia Józefa Johna przy alei Kościuszki, w bezpośrednim sąsiedztwie Piotrkowskiej 217, już zniknęła. Deweloper nowego osiedla mieszkaniowego Strefa Progress wyburzył charakterystyczny ceglany magazyn z wieżą. Budynek, który powstanie w jego miejsce będzie nawiązywał architektonicznego do dawnej odlewni.

Niestety, tego budynku nie dało się zachować, choć mieliśmy pierwotnie takie plany. Był w katastrofalnym stanie technicznym, zwłaszcza jego drewniana konstrukcja, nienadająca się do uratowania – wyjaśnia Urszula Karczmarczyk, dyrektor marketingu OKAM Capital, dewelopera, który wzniesie Strefę Progress.

Strefa Progress będzie to kompleks czterech budynków wielorodzinnych, w tym dwóch które osiągną wysokość 11 i 13 kondygnacji. Łącznie w ramach inwestycji powstanie 276 mieszkań i 6 lokali usługowych oraz miejsca parkingowe dla aut lokatorów w podziemnym garażu.

Nowe osiedle firmy OKAM Capital będzie uzupełnieniem Piotrkowskiej 217 - miejsca z bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Inwestycja ma być gotowa w I kwartale 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.