Willa dawnego architekta Łodzi odzyskuje dawny blask

2022.06.14

Dobiega końca realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w programie rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Przy ulicy Włókienniczej znajduje się neorenesansowa willa Hilarego Majewskiego, która znów zachwyca.

Przy ulicy Włókienniczej 11 znajduje się rezydencja dawnego architekta Łodzi - Hilarego Majewskiego. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w programie rewitalizacji obszarowej centrum miasta i najcenniejszy zabytek Włókienniczej. Powoli dobiegają prace konserwatorsko-remontowe i jeszcze w tym roku będzie można podziwiać willę w pełnej krasie.

Willa Hilarego Majewskiego wybudowana w stylu neorenesansowym w 1886 roku została po wojnie zamieniona na mieszkania komunalne. Bogato zdobione polichromie zostały zamalowane, detale zakryto gips-kartonem, a na parkiety położono wykładziny. Obecnie zakończyły się już prace przy uzupełnianiu ubytków zaprawy i warstwy malarskiej na klatce schodowej. Zrekonstruowano polichromie i uzupełniono sztukaterie. Wykonawca prowadzi prace przy układaniu boazerii oraz prace przy osadzaniu drzwi. W ciągu najbliższych tygodni ma się rozpocząć montaż opasek cementowych na I i II piętrze oraz dalsze prace konserwatorskie na klatce schodowej i w prześwicie bramowym

Po zakończeniu inwestycji, zabytkowa rezydencja zostanie w całości przeznaczona pod lokale usługowe. Na fasadzie kamienicy pojawią się pnącza. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na IV kwartał 2022 roku. Wartość inwestycji to 14 000 000 zł. Wykonawcą remontu jest spółka Vik-Bud.

Źródło: Bartosz Motorek, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.