Warimpex kupuje jeden z bardziej rozpoznawalnych biurowców w Łodzi


2022.07.06
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Red Tower to obecnie jeden z najwyższych biurowców w Łodzi i jest jednym z bardziej rozpoznawalnych budynków biurowych w mieście. Pod koniec czerwca sfinalizowana została transakcja jego sprzedaży. Jakie plany ma nowy właściciel?

Biurowiec Red Tower zlokalizowany jest na łódzkim Śródmieściu przy ul. Piotrkowskiej 148/150 w samym centrum miasta. Reprezentacyjny budynek został wybudowany w 1978 roku, a w latach 2006-2008 przeszedł gruntowną przebudowę i modernizację, zyskując ceglaną elewację.

W dniu 29 czerwca br., sfinalizowana została transakcja sprzedaży biurowca, który został nabyty przez Grupę Warimpex. Sprzedającym była firma Octa RT. Dla nowego właściciela to kolejna, po andel’s Hotel Łódź oraz biurowcu Ogrodowa 8 Office inwestycja w Łodzi.

„Cieszymy się z tej udanej transakcji, która stanowi poszerzenie naszego portfolio nieruchomości biurowych o tak rozpoznawalny obiekt w niepowtarzalnej lokalizacji w Łodzi” - mówi Jerzy Krogulec, Prezes Warimpex Polska, dodając: „Od wielu lat obserwujemy jak Łódź się rozwija i przyciąga coraz więcej polskich i zagranicznych firm. Dobre otoczenie biznesowe, wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza i tytuł „miasta przyjaznego ludziom”, sprawiają, że widzimy duży potencjał w lokalnym rynku biurowym. Będziemy aktywnie poszukiwać nowych najemców Red Tower, ale planujemy też poszerzenie istniejącej już w tej lokalizacji oferty przestrzeni coworkingowej.”

Łódzki biurowiec jest częściowo skomercjalizowany, a obecne umowy będą nadal obowiązywały. Łącznie Red Tower oferuje ponad 12 000 mkw. powierzchni do wynajęcia z możliwością elastycznego układu pomieszczeń. Najemcy biurowca mają do dyspozycji biura w systemie gabinetowym oraz open space. Powierzchnia typowego piętra wynosi 650 mkw. Strefa coworkingowa wieżowca zaoferuje kolejne elastyczne przestrzenie, dostosowane do potrzeb małych i średnich firm, a także sale konferencyjne i strefa relaksu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.