Trwa realizacja ostatniego etapu osiedla Barciński w Łodzi

2017.03.08

Deweloper SGI rozpoczął budowę szóstej części łódzkiego osiedla Barciński. Inwestycja przy ulicy Tylnej, powstaje na terenie dawnej przędzalni Salomona Barcińskiego. Docelowo cały kompleks zaoferuje 800 mieszkań.

Barciński VI to trzy budynki o zróżnicowanej wysokości, w których znajdą się 134 mieszkania. Metraże lokali zostały rozplanowane od dwupokojowych 46 mkw., po czteropokojowe mieszkania o powierzchni do 147 mkw. Obiekty będą miały od czterech do sześciu kondygnacji.

Ostatni etap inwestycji, podobnie jak poprzednie, konsekwentnie łączy odrestaurowane fragmenty dawnego budownictwa industrialnego (zachowany komin, budynek ceglanej przędzalni) z nowoczesną architekturą.

Na elewacji budynków Barciński VI nie zabraknie elementów wykończonych kamiennym tworzywem. W klatkach schodowych wykorzysta się do tego celu solidną płytę gresową. Tarasy i balkony będą wykończone z użyciem, wygodnej w utrzymaniu i użytkowaniu, deski kompozytowej.

Przemieszczanie się pomiędzy piętrami zapewnią windy firmy Schindler. Parking samochodowy znajdzie się w podziemnej hali garażowej, a dla najmłodszych przygotowany zostanie plac zabaw.

Oddanie do użytku ostatniego etapu osiedla zaplanowano na koniec 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Barciński Park VI, SGI

Komentarze


 • kamila
  Gość
  2018-06-04 20:34:19
  miałam przyjemność, nie polecam
  SGI zły adres!
  jak najdalej od tej firmy! wszędzie schody! :[

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.