Skanska wybuduje nową siedzibę firmy Comarch w Łodzi

2015.06.16

Generalnym wykonawcą nowej siedziby firmy Comarch w Łodzi została firma Skanska. Inwestycja, która oddana zostanie do użytku we wrześniu przyszłego roku, będzie prowadzona pod ścisłym nadzorem konserwatora. Inwestorem jest firma Bonus Development, spółka z Grupy Kapitałowej Comarch.

Nowy gmach biurowca Comarch powstanie na działce przy ulicy Jaracza 76/78, gdzie znajdują się mury dawnej fabryki Wienera, które zostaną wkomponowane w nowy obiekt. Całość będzie miało powierzchnię całkowitą wynoszącą niecałe 10 tys. mkw., z czego 7,6 tys. mkw. zostanie przeznaczona pod pomieszczenia biurowo-usługowe.

Skanska w ramach podpisanego kontraktu o wartości 38,8 mln zł netto, wybuduje biurowiec wraz z podziemną halą garażową oraz przebuduje i zaadaptuje wniesiony w w okresie międzywojennym istniejący obiekt pofabryczny.

Zabytkowy budynek połączymy z nowoczesnym biurowcem. Zachowamy całą istniejącą konstrukcję w budynku, jednak w celu jej wzmocnienia wykonamy niezależną konstrukcjję żelbetową płyt-słup. W nowym układzie istniejące stropy i słupy, po odczyszczeniu i uzupełnieniu, wykorzystane zostaną jako stały element dekoracyjny wnętrza


- mówi Sylwester Lewandowski, Menadżer Projektów, Skanska.

Dodatkowo - wykonawca inwestycji - zagospodaruje także teren wokół kompleksu, poprzez wybudowanie nowych chodników, dróg, oświetlenia, ogrodzenia wraz z elementami małej architektury.

Oprócz pomieszczeń biurowych, w budynku znajdzie się również strefa konferencyjna zlokalizowana na pierwszych trzech poziomach. Nad tym górowała będzie 6-kondygnacyjna wieża, w której mieścić się będą lokale biurowe. W parterze obiektu zlokalizowane zostanie bistro.

Główne wejście do nowego gmachu firmy Comarch znajdzie się od strony ulicy Jaracza. Budynek powstanie na działce o powierzchni 2 355 mkw., a kubatura inwestycji wyniesie 30 426 mkw.

Prace budowlane mają zakończyć się we wrześniu przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.