Ruszyła budowa nowej trybuny w Bełchatowie

2007.12.20

W Bełchatowie rozpoczęto budowę trybuny północnej stadionu piłkarskiego przy ul. Sportowej. Obecnie na stadion może wejść 7000 kibiców. W najbliższym czasie ma się to zmienić.

Stadion GKS jest prawie cały zadaszony. Jedynie kawałek trybuny południowej nie posiada dachu. Reszta obiektu, czyli trybuny wschodnia i zachodnia, posiadają odpowiednie zadaszenie.

Obecnie za bramką od strony północnej jeżdżą wyrównujące grunt spychacze. W tym miejscu stanie nowa trybuna, która będzie służyć zarówno kibicom PGE GKS, jak i sympatykom rywali.

Kolejnym etapem zasadniczej budowy będzie wykop pod trybunę o głębokości 4 i 2 metrów. Jeśli pozwolą warunki pogodowe jeszcze w grudniu rozpocznie się stawianie fundamentów a od połowy stycznia ruszą prace betoniarskie.

Trybuna północna, która zamknie bryłę stadionu, będzie wyposażona w 1.068 siedzisk.

Realizacją projektu zajmuje się bełchatowska firma REBUD, która całą inwestycję ma oddać "pod klucz" do 30 listopada 2008 r. Inwestycja finansowana jest przez właściciela klubu i stadionu, czyli Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów.

Właściciele klubu nie zapominają także o bazie treningowej. Od kilku tygodni piłkarze w Bełchatowie mogą korzystać z nowoczesnego boiska ze sztuczną nawierzchnią, dzięki czemu nawet przy bardzo niesprzyjającej pogodzie mogą trenować.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.