Rusza największy po Manufakturze projekt przy Ogrodowej w Łodzi

2021.01.22

W dawnych famułach przy ulicy Ogrodniczej w Łodzi powstanie klimatyczny hostel, mieszkania na wynajem oraz nowoczesna przestrzeń biurowa.

Rozpoczyna się remont trzech charakterystycznych, ceglanych domów robotniczych przy ulicy Ogrodniczej w Łodzi, która będzie prawdopodobnie największą rewitalizacją i projektem funkcji mieszanej (tzw. mixed-use) przeprowadzoną w Polsce. Dodatkowo przedsięwzięcie realizowane będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, czego nikt wcześniej w takiej skali i o takiej złożoności nie przeprowadził.

W dawnych famułach w Łodzi po zakończeniu rewitalizacji mieścił się będzie klimatyczny hostel, mieszkania na wynajem oraz nowoczesne lokale biurowe. Całość uzupełni parking i zielone podwórko. Łączna powierzchnia największego po Manufakturze projektu to 30 000 metrów kwadratowych.

Trzy domy robotnicze przy ulicy Ogrodowej 24, 26 i 28 to odpowiednio 6 000, 10 000 i 14 000 mkw.

Oprócz tego, w ramach postępowania PPP przewidzieliśmy też 6 działek, które inwestor będzie mógł wykorzystać na parkingi kubaturowe, które będą mogły mieć dodatkowo funkcje użytkowe. Pierwsza famuła przy ul. Ogrodowej 24 jest już gotowa, by od razu weszli na nią robotnicy i rozpoczęli prace. Mamy też gotowy projekt uwzględniający zróżnicowane funkcje obiektu wraz z nowoczesnym, zielonym i funkcjonalnym podwórkiem. Pozostałe dwie famuły (Ogrodowa 26 i 28) są opróżniane, a cały proces odbywa się przy zgodnej współpracy z dotychczasowymi mieszkańcami.
powiedział: Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Piotr
  Gość
  2021-01-22 11:06:25
  Mała poprawka: ta ulica to Ogrodowa, a nie Ogrodnicza jak napisaliście w tekście :-D

 • Adam
  Gość
  2021-01-22 23:36:42
  Ogrodowa nie Ogrodnicza

 • Nenufar
  Gość
  2021-01-23 08:16:17
  To dawno powinno być zrobione, ten bronx,chyba że był zamysł ostrego kontrastu do Manufaktury.Piękno i brzydota w jednym

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.