Remont kamienicy w Łodzi pod biura i usługi

2020.09.28

Trwa generalny remont łódzkiej kamienicy przy ulicy Zielonej 6, w której po ukończeniu znajdą się przestrzenie dla biur, usług i lokali gastronomicznych.

Kamienica czynszowa przy ulicy Zielonej 6 w Łodzi została wzniesiona w drugiej połowie XIX wieku i należała do Rozalii i Icka Auerbachów. Wiosną 2019 roku rozpoczął się generalny remont obiektu, który obecnie przekroczył już półmetek prac.

Zarówno boczna ściana frontowego budynku, jak i oficyny w podwórku jest już na wykończeniu. Obecnie trwa wylewanie stropów, a wszystkie perełki architektury zostały odczyszczone i są aktualnie odnawiane w pracowniach konserwatorskich i stolarskich.

W odnowionej kamienicy pod nazwą Zielona Green Office znajdą się przestrzenie dla biur, usług i lokali gastronomicznych. Powierzchnia użytkowa 4-kondygnacyjnego obiektu wyniesie 1 528 mkw. z czego 1 137 mkw. to powierzchnia do wynajęcia.

W kamienicy znajda się liczne rozwiązania proekologiczne takie jak nowoczesne rozwiązania grzewcze, oświetlenie LED czy biodegradowalne okna, podłogi i drzwi. Komunikację w obiekcie zapewni winda zlokalizowana w budynku frontowym.

Inwestycja będzie gotowa latem 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.