Przy Wschodniej w Łodzi kolejna kamienica idzie do remontu

2021.02.24

Kolejna łódzka kamienica zostanie wyremontowana. Rozpoczęły się prace modernizacyjne obiektu przy ulicy Wschodniej 35.

W ramach prowadzonej w całej mieście rewitalizacji budynki wraz z podwórkiem poddawane są kompleksowej modernizacji wraz z podłączenie do centralnego ogrzewania. Podobnie jeżeli chodzi o kamienicę przy ulicy Wschodniej 35.

Trwają prace remontowe kamienicy przy Wschodniej 35, w której już skute zostały tynki we wszystkich pomieszczeniach i trwa montaż instalacji. Wykonawca przygotowuje się do odnowienia w pierwszej kolejności elewacji wewnętrznej, następnie od frontowej.

W zrewitalizowanej kamienicy powstanie 28 mieszkań komunalnych, w tym 1 dla osób z niepełnosprawnościami. Lokale będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne. W parterze zaplanowano miejsce na 4 lokale usługowe do wynajęcia. Zmiany czekają również podwórze, które zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Powstaną niewielkie rabaty oraz zostaną zasadzone liczne krzewy.

Wykonawcą inwestycji o wartości niecałych 10 mln zł jest konsorcjum: Firma Projektowo – Budowlana Jan Biernat oraz Inwestrem Zakład Usług Projektowo-Inwestycyjnych. Oddanie do użytku kamienicy nastąpi w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.