Ponad 50-metrowy budynek w sąsiedztwie dworca Łódź Kaliska

2021.11.15

Grupa Arche wybuduje na działce przy skrzyżowaniu alei Włókniarzy i trasy WZ w Łodzi budynek wielorodzinny o wysokości ponad 50 metrów.

Pierwotnie na działce przy skrzyżowaniu alei Włókniarzy i trasy WZ powstać miał duży zespół biurowo-hotelowo-mieszkaniowy, jednak epidemia Covid-19 sprawiła, że zrezygnowano z funkcji usługowej biurowo-hotelowej na korzyść zespołu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Inwestycja firmy Arche to nowa część osiedla Tobaco Park. Budynek zostanie wkomponowany w istniejącą historyczną zabudowę osiedla Tobaco Park: zrewitalizowaną fabrykę wełnianą Karola Kretschmera z 1875 r., obiekty Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1925 r. oraz Łódzkiej Wytwórni Papierosów. Inwestycja składała się będzie z czterech połączonych ze sobą brył o zróżnicowanej liczbie kondygnacji: jednej, czterech, sześciu i szesnastu. Budynek w swoim najwyższym punkcie osiągnie wysokość 53 metrów.

Osiedle Tobaco Park II zaoferuje 152 mieszkania o zróżnicowanych metrażach i rozkładach, a także parking naziemny oraz podziemną halę garażową. Powstanie wózkownia i plac zabaw dla dzieci, a na parterze zaplanowano dwa lokale o charakterze handlowo-usługowym.

Deweloper przewidział także miejsce na rekreację na wewnętrznym patio budynku oraz na tarasach widokowych, które powstaną na dachach sekcji o wysokości jednej i sześciu kondygnacji.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Tobaco Park II, Arche

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.