Nowy pałac Maksymiliana Goldfedera przy Piotrkowskiej w Łodzi. Słynne "Siódemki" wrócą w nowej odsłonie

2021.11.10

Zakończył się już remont jednego z najpiękniejszych zabytków architektonicznych ulicy Piotrkowskiej i jednego z klejnotów łódzkiej rewitalizacji.

Dobiegły końca prace remontowo-budowlane pałacu Maksymiliana Goldfedera zlokalizowanego przy ulicy Piotrkowskiej 77 w Łodzi. Projektowanie tego remontu trwało 18 miesięcy, natomiast rewitalizacja prawie 3 lata. Jest to jeden z najpiękniejszych zabytków architektonicznych ulicy Piotrkowskiej.

Pałac przy Piotrkowskiej 77 został zaprojektowany przez Hilarego Majewskiego, słynnego łódzkiego architekta miejskiego. Fasada obiektu otrzymała dekoracyjną formę w stylu późnego renesansu, wzorowaną na XVI-wiecznych pałacach Florencji i Rzymu. Pierwotnie w pałacu Maksymiliana Goldfedera mieścił się dom bankowo-handlowy na parterze, a na piętrze luksusowe, reprezentacyjne salony, natomiast w oficynie mieszkania.

Remont pałacu polegał na odtworzeniu zdobień stolarki drzwiowej oraz klatki schodowej. Przywrócono pierwotną kolorystykę budynku, powstała nowa wiata z antresolą na dziedzińcu, która będzie pełniła funkcję ogródka gastronomicznego. Przy Piotrkowskiej powstała także nowa atrakcja - dwupoziomowy, przeszklony ogródek zlokalizowany na odnowionym podwórku.

Wyremontowane zostały wnętrza obiektu, a także elewacje budynku od strony podwórza, wraz z ich ozdobami.

Dawny pałac Goldfedera nadal będzie pełnił funkcje usługowo-gastronomiczne. W oficynie i na nieużytkowanym do tej pory poddaszu dzięki remontowi powstało natomiast 16 nowych lokali biurowych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.