Nowe mieszkania komunalne w Łodzi od WTBS w tym roku

2021.01.18

Łódź planuje w bieżącym roku zyskać nawet 500 nowych mieszkań pod wynajem, z czego ponad 150 lokali powstanie we współpracy z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Łódź stawia w tym roku na nowe, tanie mieszkania na wynajem dla mieszkańców. W tym celu włodarze miasta sięgnęli po nowe rozwiązania, które mają przyspieszyć i zwiększyć pulę mieszkań pod wynajem komunalny, z zachowaniem gminnych czynszów.

Tylko w tym roku w ramach współpracy z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego budowanych będzie ponad 150 nowych mieszkań, a przynajmniej połowa z nich zostanie wynajęta jako lokale komunalne. Dzięki współpracy z inwestorami miasto chce zyskać nawet 500 lokali pod wynajem.

W minionym roku oddano do użytku niecałe 150 mieszkań komunalnych w zrewitalizowanych budynkach, a w tym roku planowanych jest kolejnych 250 mieszkań. W ramach współpracy z WTBS, miasto przekazuje działkę, a blok projektuje i buduje spółdzielnia z zaznaczeniem, że połowa mieszkań będzie pod wynajem komunalny, z zachowaniem gminnych czynszów.

Zaawansowane prace budowlane trwają przy ulicy Wysokiej 30, gdzie w budowie znajduje się 49 mieszkań, z czego 24 będzie gminnych. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na koniec 2021 roku. W tym roku wspólnie z WTBS w trakcie budowy będzie w sumie ponad 100 mieszkań, w 3 innych lokalizacjach: przy ul. Nawrot 98, Przędzalnianej 101/103 i Skierniewickiej 8/10.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.