Kolejne wielkie zmiany w Nowym Centrum Łodzi

2020.01.28

Za kilka dni rozpocznie się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi, znajdującej się sześć metrów pod powierzchnią ziemi.

Nowa podziemna ulica powstanie na poziomie sześciu metrów pod powierzchnią i służyła będzie ruchowi samochodowemu. Nad nią powstanie przestrzeń przyjazna dla mieszkańców. Przypomnijmy, że przetarg na budowę tej inwestycji rozstrzygnięto pod koniec 2018 roku, najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Mosty-Łódź i Budomal, które wyceniło swoje prace na prawie 85 mln zł.

Budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi rozpocznie się za kilka dni. Wykonawca już przygotowuje zaplecze budowy. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się od strony ulicy Kilińskiego i będą systematycznie przesuwały się w kierunku alei Scheiblerów. W pierwszej fazie inwestycji zamknięty zostanie parking naprzeciwko budynków EC1. Następnie po rozpoczęciu prac budowlanych zamknięta zostanie ulica Hasa.

Do podziemnej ulicy dostaniemy się dzięki rampie zjazdowej, zlokalizowanej między budynkami PGE i Mbanku. Ulicą mieszczącą się sześć metrów pod powierzchnią ziemi dojedziemy do ronda, które znajduje się na poziomie minus jeden w al. Scheiblerów.

Po drodze wykonanych zostanie kilka zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami, realizowane przez prywatnych inwestorów. Podziemną drogą dostaniemy się również do parkingu, który powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi – jego projekt również jest przygotowywany, ale budowę zaplanowano dopiero w kolejnym etapie inwestycji
powiedział: Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi

Nad ulicą powstanie przyjazna przestrzeń dla mieszkańców z ławkami i drzewami, która połączy teren EC1 z dworcem Łódź Fabryczna. Inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Em
  Gość
  2020-01-28 12:03:35
  Wow... .....

 • czytelnik
  Gość
  2020-01-28 12:23:56
  Łódź słynie z mnogości wizualizacji więc poczekajmy w spokoju jak będzie wyglądało finalne wykonanie. Pamiętam dokładnie pierwotne plany dotyczące NCŁ i one z pewnością robiły ogromne wrażenie jako bardzo ambitny i prestiżowy projekt, a co z niego zostało... Ups, może lepiej nie porównywać i cieszyć się, że cokolwiek powstaje :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.