Kolejne wielkie zmiany w Nowym Centrum Łodzi
Za kilka dni rozpocznie się budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi, znajdującej się sześć metrów pod powierzchnią ziemi.
Nowa podziemna ulica powstanie na poziomie sześciu metrów pod powierzchnią i służyła będzie ruchowi samochodowemu. Nad nią powstanie przestrzeń przyjazna dla mieszkańców. Przypomnijmy, że przetarg na budowę tej inwestycji rozstrzygnięto pod koniec 2018 roku, najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Mosty-Łódź i Budomal, które wyceniło swoje prace na prawie 85 mln zł.
Budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi rozpocznie się za kilka dni. Wykonawca już przygotowuje zaplecze budowy. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się od strony ulicy Kilińskiego i będą systematycznie przesuwały się w kierunku alei Scheiblerów. W pierwszej fazie inwestycji zamknięty zostanie parking naprzeciwko budynków EC1. Następnie po rozpoczęciu prac budowlanych zamknięta zostanie ulica Hasa.
Do podziemnej ulicy dostaniemy się dzięki rampie zjazdowej, zlokalizowanej między budynkami PGE i Mbanku. Ulicą mieszczącą się sześć metrów pod powierzchnią ziemi dojedziemy do ronda, które znajduje się na poziomie minus jeden w al. Scheiblerów.
Nad ulicą powstanie przyjazna przestrzeń dla mieszkańców z ławkami i drzewami, która połączy teren EC1 z dworcem Łódź Fabryczna. Inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku.
Nowa podziemna ulica powstanie na poziomie sześciu metrów pod powierzchnią i służyła będzie ruchowi samochodowemu. Nad nią powstanie przestrzeń przyjazna dla mieszkańców. Przypomnijmy, że przetarg na budowę tej inwestycji rozstrzygnięto pod koniec 2018 roku, najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Mosty-Łódź i Budomal, które wyceniło swoje prace na prawie 85 mln zł.
Do podziemnej ulicy dostaniemy się dzięki rampie zjazdowej, zlokalizowanej między budynkami PGE i Mbanku. Ulicą mieszczącą się sześć metrów pod powierzchnią ziemi dojedziemy do ronda, które znajduje się na poziomie minus jeden w al. Scheiblerów.
Po drodze wykonanych zostanie kilka zjazdów, którymi będą obsługiwane biurowce z podziemnymi parkingami, realizowane przez prywatnych inwestorów. Podziemną drogą dostaniemy się również do parkingu, który powstanie pod rynkiem Nowego Centrum Łodzi – jego projekt również jest przygotowywany, ale budowę zaplanowano dopiero w kolejnym etapie inwestycjipowiedział: Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi
Nad ulicą powstanie przyjazna przestrzeń dla mieszkańców z ławkami i drzewami, która połączy teren EC1 z dworcem Łódź Fabryczna. Inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań