Kamienica przy Wschodniej w Łodzi odzyska dawny blask

2021.01.27

W 2020 roku rozpoczął się kompleksowy remont kamienicy przy ulicy Wschodniej 45 w Łodzi, w której po zakończeniu oddane zostaną mieszkania komunalne, pracownie i lokale dla mikroprzedsiębiorców.

Trwają intensywne prace rewitalizacyjne łódzkiej kamienicy przy Wschodniej 45. W ramach prowadzonej inwestycji obiekt zostanie całkowicie odnowiony wraz z podłączeniem do centralnego ogrzewania. Po ukończeniu w kamienicy znajda się mieszkania komunalne, przestronne i wielofunkcyjne lokale dla mikroprzedsiębiorców, pracownie artystyczne, zielone podwórko i przebicie do ulicy Piotrkowskiej.

Wschodnia 45 w Łodzi zaoferuje łącznie 48 mieszkań komunalnych, 1 mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem oraz 4 pracownie twórcze. W ramach remontu wyburzony zostanie mur, stanowiący zachodnie ogrodzenie działki, co pozwoli na przebicie do ulicy Piotrkowskiej.

Na podwórku pojawią się ławki, altany oraz stojaki na rowery, a cała nawierzchnia zostanie wymieniona. Wartość prowadzonych prac przy Wschodniej 45 wynosi 17,5 mln zł. Inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku.

W połowie tego roku oddane mają zostać jeszcze dwie inne kamienicy przy Wschodniej pod numerami 20 i 23. Z kolei do końca 2022 planowane jest oddanie 23wyremontowanych kamienic i 240 komfortowych mieszkań komunalnych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.