Dawny dom robotników fabryki Izraela Poznańskiego zmieni swoją funkcję


2023.02.01
Autor: Piotr Maślak
Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na remont i zmianę funkcji dawnego domu robotników fabryki Izraela Poznańskiego. Wszystkie przekraczają założony budżet. Co dalej z inwestycją?

We wtorek, 31 stycznia, otwarto oferty w przetargu dotyczącym remontu i zmiany funkcji dawnego domu robotników fabryki Izraela Poznańskiego przy ulicy Ogrodowej 24 w Łodzi. W tzw. famułach powstać mają mieszkania, hostel, lokale użytkowe, a także biura serwisowane.

W przetargu ogłoszonym przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną złożone zostały cztery oferty i wszystkie przekraczają założony budżet inwestycji. Teraz nastąpi proces ich weryfikacji, a następnie internetowa aukcja, na której firmy będą ubiegać się o przyznanie im kontraktu. Najniższa cena nie będzie kluczowym kryterium podczas wyłaniania zwycięzcy.

Równolegle z procesem wyboru wykonawcy czyni też zabiegi o pozyskanie kredytu, który sfinansuje projekt odnowy Ogrodowej 24
powiedział: Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI

Wyremontowane famuły przy Ogrodowej 24 staną się kompleksem wielofunkcyjnym oferującym 58 mieszkań, hostel z 41 pokojami, 14 lokali użytkowych dla łódzkich przedsiębiorców i restauratorów oraz powierzchnie biurowe, w tym biura serwisowane o łącznej powierzchni prawie 2 000 mkw. na trzech kondygnacjach.

Przy realizacji inwestycji zastosowanych zostanie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym instalacja fotowoltaiczna, instalacja do odzysku wody szarej (to ścieki po kąpieli lub zmywaniu naczyń), zbiornik wody deszczowej, ekologiczny system wspomagania ogrzewania i instalacja ograniczająca zużycie wody w toaletach.

Dawny dom robotników fabryki Izraela Poznańskiego, znany również jako "famuła", znajduje się przy ul. Ogrodowej 24 w Łodzi. Jest to historyczny budynek, który został wybudowany w XIX wieku w celu zapewnienia mieszkań dla pracowników fabryki. Dom ten był częścią rozwijającego się kompleksu fabrycznego i stanowił ważny element łódzkiego krajobrazu przemysłowego. W chwili obecnej budynek jest udostępniony do zwiedzania i jest częścią Muzeum Miasta Łodzi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.