Dawne Rosyjskie Gimnazjum Żeńskie po rewitalizacji stanie się najpiękniejszą szkołą w Łodzi
Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja zabytkowej siedziby jednej z placówek edukacyjnej w Łodzi. Dawne Rosyjskie Gimnazjum Żeńskie przy Pomorskiej to piękny budynek w neorenesansowym stylu.
Obok sukcesów edukacyjnych, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi może się także pochwalić pięknym zabytkowym budynkiem. Przy ulicy Pomorskiej 16 znajduje się siedziba "Czwórki", która przykuwa uwagę neorenesansowym stylem, kolumnami w stylu jońskim, boniowaniem i efektownymi oknami. Wkrótce zabytkowy gmach poddany zostanie rewitalizacji i stanie się najpiękniejszą szkołą w mieście.
IV Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi przejdzie remont, fot. LODZ.PL
Latem tego roku ruszy długo zapowiadany remont budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej. Inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Obecnie trwa projektowanie, a w czerwcu rozpoczną się prace nad rewitalizacją obiektu. W ramach inwestycji kompleksowej renowacji poddana została południowa elewacja frontowa, a także prześwity bramowe oraz ich wrota. Renowację i konserwację przejdzie również stolarka okienna i drzwiowa. Wykonawca naprawi również ogrodzenie od strony południowej i zachodniej, nawiązujące do historycznego oryginału.
Zakończenie remontu nastąpić ma do końca 2025 roku. Koszt inwestycji to około 2 mln zł.
Z dawnego Rosyjskiego Gimnazjum Żeńskiego w okresie międzywojennym korzystała łódzka Rada Miejska. Obecnie zabytkowa siedziba IV LO wpisana jest do rejestru zabytków województwa łódzkiego.
Obok sukcesów edukacyjnych, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi może się także pochwalić pięknym zabytkowym budynkiem. Przy ulicy Pomorskiej 16 znajduje się siedziba "Czwórki", która przykuwa uwagę neorenesansowym stylem, kolumnami w stylu jońskim, boniowaniem i efektownymi oknami. Wkrótce zabytkowy gmach poddany zostanie rewitalizacji i stanie się najpiękniejszą szkołą w mieście.
IV Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Sczanieckiej w Łodzi przejdzie remont, fot. LODZ.PL
Zakończenie remontu nastąpić ma do końca 2025 roku. Koszt inwestycji to około 2 mln zł.
Z dawnego Rosyjskiego Gimnazjum Żeńskiego w okresie międzywojennym korzystała łódzka Rada Miejska. Obecnie zabytkowa siedziba IV LO wpisana jest do rejestru zabytków województwa łódzkiego.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi