Nowoczesny dworzec we Włocławku. W maju rusza budowa obiektu


2021.04.20
Autor: Urbanity.pl
W przyszłym miesiącu ruszy budowa nowego dworca kolejowego we Włocławku, której wykonawcą będzie firma Budimex.

Nowy dworzec we Włocławku ma być większy, nowoczesny oraz gwarantujący wygodne korzystanie przez pasażerów. Obiekt wykończony zostanie miedzianą blachą oksydowaną w ceglasto-brązowym kolorze. Pojawi się też biała okładzina z płyt kompozytowych.

Inwestycja rozpocznie się od przygotowania dworca tymczasowego, a następnie przeprowadzona zostanie rozbiórka obecnego budynku. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

W ramach inwestycji we Włocławku wybudowany zostanie nowy, trzykondygnacyjny budynek, który dostosowany zostanie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na parterze dworca pojawi się wydzielona strefa dla podróżnych z dwiema poczekalniami, toaletami i pomieszczeniem dla opiekuna z dzieckiem. Po dwóch stronach holu znajdą się pomieszczenia przeznaczone na kasy biletowe. W tej części obiektu zaplanowano także część komercyjną. Na piętrze znajdą się pomieszczenia na potrzeby Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Włocławek.

W nowym dworcu dostępne będą dwie windy, prowadzące z poziomu -1 na parter w części południowej oraz z parteru na piętro w części północnej.

Z kolei na zewnątrz, w południowej części pojawi się wiata rowerowa z 48 stanowiskami. W ramach inwestycji pojawi się skwer z ławkami i pergolą. Przy budynku zaplanowano 21 miejsc postojowych dla samochodów osobowych

Koszt realizacji inwestycji wynosi około 25,7 mln zł brutto. Oddanie do użytku nowego dworca we Włocławku zaplanowano na koniec 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.