W Toruniu rusza budowa nowej szkoły i przedszkola. Wykonawca przejął plac budowy


2022.12.14
Autor: Monika Kiereś
Nowa placówka oświatowa dla około 800 uczniów i 200 przedszkolaków powstanie przy ulicy Strzałowej w Toruniu. Wykonawcą inwestycji została firma Strabag, która otrzyma za realizację zadania prawie 80 mln zł.

Podpisana została już umowa z wykonawcą nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego zlokalizowanego na lewobrzeżu, na ul. Strzałowej 15. Gmina Miasta Toruń zyska nową placówkę oświatową, do której będzie uczęszczało około 800 uczniów oraz 200 przedszkolaków.

Kompleks szkolno-przedszkolny składał się będzie z czterech budynków - dwupiętrowy obiekt szkolny z aulą i stołówką, dwukondygnacyjny budynek przedszkola, wraz z przyległą salką sportową, dwukondygnacyjna mediateka, w której mieścić się będzie filia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz dwukondygnacyjna sala sportowa z multifunkcyjnym boiskiem oraz trybunami.

Strabag, jako generalny wykonawca inwestycji będzie miał za zadanie także wykonanie terenów zewnętrznych, w tym powierzchni utwardzonych placów i dróg dojazdowych, powierzchni sportowych: boiska wielofunkcyjnego, bieżni lekkoatletycznej oraz placów zabaw dla dzieci.

Wykonawca przejął już plac budowy przy ulicy Strzałowej 15. Budowa nowej szkoły i przedszkola potrwa 24 miesiące i pochłonie 76,8 mln zł brutto.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.