W 2016 roku ruszy budowa centrum wyprzedażowego Outlet Toruń


2015.12.31
Autor: Dziennik Toruński
Najprawdopodobniej w marcu lub kwietniu przyszłego roku ruszy długo zapowiadana budowa centrum wyprzedażowego Outlet Toruń. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu roku.

Pierwotnie na terenach po Polchemie, przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu, powstać miało największe centrum handlowe w regionie - Karawela. Po wielu latach zapowiedzi, ostatecznie zrezygnowano z realizacji tego projektu i zdecydowano się na budowę centrum wyprzedażowego.

Kończą się negocjacje pomiędzy inwestorem, a miastem, które dotyczą m.in. budowy dróg i dojazdów. Poziom komercjalizacji obiektu wynosi obecnie 60 procent. Obecnie prowadzone są również negocjacje z dużym operatorem meblowym.

Outlet Toruń będzie miał 10 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego około 7,5 tys. mkw. zajmą lokale handlowo-usługowe. Inwestycja składała się będzie z trzech obiektów - centrum handlowego, parku handlowego oraz centrum wyprzedażowego.

Prace budowlane na terenie po dawnej fabryce chemicznej mają ruszyć w marcu lub w kwietniu 2016 roku. Centrum wyprzedażowe ma powstać w ciągu dziesięciu miesięcy. Całość inwestycji ma być gotowa w 2017 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.