Rusza remont zabytkowych dworców w kujawsko-pomorskim

2021.02.15

Rozpoczęły się prace modernizacyjnych trzech dworców w województwie kujawsko-pomorskim. Chodzi o obiekty w Kołodziejewie, Złotnikach Kujawskich oraz Mogilnie.

Skute tynki, zdemontowane stropy, usunięte okna – tak wyglądają dworce w Kołodziejewie, Złotnikach Kujawskich oraz Mogilnie. Realizacja wszystkich inwestycji rozpoczęła się jesienią 2020 roku, a pierwszym etapem były prace rozbiórkowe.

We wszystkich trzech dworcach skuto już tynki na ścianach, zdemontowano stropy, a także instalacje. Z obiektów zniknęła stolarka okienna i drzwiowa. Najbardziej spektakularnie w tym momencie prezentuje się wnętrze dworca w Mogilnie, który wygląda niczym wysoka ceglana hala przemysłowa. Po zakończeniu tego etapu inwestycji rozpoczną się roboty konstrukcyjne.

W ramach inwestycji w Kołodziejewie, Złotnikach Kujawskich oraz Mogilnie wyremontowane zostaną elewacje wraz z detalami architektonicznymi. Zmiany czekają również przestrzenie przeznaczone do obsługi podróżnych, gdzie pojawią się m.in. w elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. Wszystkie dworce przystosowane zostaną do obsługi osób z niepełnosprawnościami, a dodatkowo wyposażone w ekologiczne rozwiązania.

Łączny koszt to prawie 23 mln złotych brutto (Kołodziejewo – 4,9 mln zł; Złotniki Kujawskie – 9 mln zł; Mogilno – 9 mln zł). Planowany termin udostępnienia obiektów po przebudowie to pierwsza połowa 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Podroznik
  Gość
  2021-02-15 19:03:00
  DOBRZE BY BYŁO, ŻEBY JAKIEŚ ŁAWKI UDOSTĘPNIONO CZEKAJĄC NA POCIĄG. ODKĄD JEST TEN REMONT TO LAWKI ZASTAWIONO OGRODZENIEM I MOŻNA NA NIE PATRZEC Z UTESKNIENIEM TYLKO PRZEZ OGRODZENIE. RAZ POCIĄG MIAŁ DWUGODZINNE SPOZNIENIE ,TO MYSLALEM,ZE MI NOGI ODPADNĄ. A BYŁEM PO DWUNASTOGODZINNEJ PRACY.TAK ŻE BARDZO PROSIMY O LAWKI.DZIEKUJEMY-PODROZNI. Chodzi o Mogilno.

 • Kontra
  Gość
  2021-02-16 18:13:32
  A co z Aleksandrowem Kujawskim?

 • Gość
  Gość
  2021-02-18 08:17:36
  KOLEJ JEST POTRZEBNA DLA LUDZI DOJEDZĄCYCH DO PRACY I SZKOŁY I IMPREZY KULTURALNE.KOLEJ TO PRZYSZŁOŚĆ DLA PASAŻERÓW I TURYSTÓW. MUSIMY DBAĆ O NARODOWĄ HISTORIĘ KOLEI TO ONA TWORZY NASZĄ TOŻSAMOŚĆ DLA POTOMNYCH I POKOLEŃ I WARTO I TRZEBA INWESTOWAĆ W KOLEJ I JA ODBUDOWYWAĆ. KOLEJ TO FAJNA ATRAKCJA TURYSTYCZNA I WARTO JEDZIC KOLEJĄ BO TO FAJNA PRZYGODA NIE ZAPOMNIANA I FAJNIE SIĘ JEDŹI KOLEJĄ .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.