Rozpoczyna się budowa Nowej Astorii w Bydgoszczy

2018.07.31

Wraz z początkiem sierpnia ruszy budowa jednego z najnowocześniejszych basenów w Polsce - Nowa Astoria w Bydgoszczy. Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji.

Nowa Astoria będzie kompleksem sportowo-rekreacyjnym składającym się z basenu olimpijskiego z 10 torami o zmiennej głębokości od 2 do 6 metrów, z ruchomym dnem i pomostem, co umożliwi podzielnie go na cztery niezależne strefy. Inwestycja zaoferuje również część z odnową biologiczną i sauną, salami konferencyjnymi, przystań kajakowa z warsztatem napraw szkutniczych oraz parking samochodowy na 83 stanowiska. Widownia basenu liczyć będzie około 450 miejsc.

Projekt architektoniczny przygotował ukraiński architekt Gennadija Dońca. Kompleks powstanie w miejscu dawnej, wyburzonej Astorii przy moście Królowej Jadwigi.

30 lipca br., podpisana została umowa na budowę Nowej Astorii z wykonawcą prac konsorcjum stworzonym przez firmę Alstal. Plac budowy zostanie przekazany 1 sierpnia w południe. Realizacja inwestycji pochłonie niemal 100 mln zł., a jej zakończenie zaplanowano na początek 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.