Rozbudowa Opery Nova w Bydgoszczy. Nowy budynek oraz parking


2023.01.16
Autor: Bartosz Motorek
Wyłoniony został wykonawca rozbudowy Opery Nova w Bydgoszczy m.in. o salę prób scenicznych, salę kinową oraz parking samochodowy. Inwestycja ma być gotowa w ciągu 28 miesięcy.

Budimex został wybrany na wykonawcę rozbudowy Opery Nova w Bydgoszczy o kolejny etap (tzw. IV krąg). W ramach podpisanego kontraktu rozbudowana zostanie także infrastruktura parkingowa.

Nowy budynek bydgoskiej Opery zostanie funkcjonalnie i użytkowo połączony z obiektem głównym. W 5-kondygnacyjnym budynku znajdzie się m.in. sala prób scenicznych z wielofunkcyjnym rozwiązaniem widowni, sceny, orkiestronu, zapadni i innych, a także sala kinowa o bardzo wysokich parametrach dźwięku i obrazu. Łączna powierzchnia rozbudowanej części Opery wyniesie 8 200 mkw. i będzie miała wysokość 20 metrów. Kubatura obiektu to 37 294,5 m3.

Z kolei infrastruktura parkingowa, składająca się z 2-poziomowej, podziemnej hali garażowej o powierzchni całkowitej wynoszącej blisko 7 500 mkw., zaoferuje prawie 300 miejsc postojowych dla aut. W jego górnej części powstanie plac miejski.

Generalny wykonawca inwestycji będzie miał 28 miesięcy na rozbudowę Opery o nowy budynek oraz 18 miesięcy na realizację parkingu.

Budimex obecnie jako generalny wykonawca odpowiada za rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie oraz modernizację Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Komentarze


 • Szklane domy
  Gość
  2023-01-16 20:55:55
  Fajnie jusz bedzie to wygladac

 • straszne
  Gość
  2023-01-26 09:13:18
  analfabeci też tu zaglądają?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.