Otwarcie krytego basenu w Bydgoszczy. Inwestycja została połączona ze szkołą


2022.10.24
Autor: Monika Kiereś
Uczniowie Zespołu Szkół nr 8 w Bydgoszczy oraz lokalna społeczność może już korzystać z nowego krytego basenu "Łabędź" na Miedzyniu. Inwestycja o wartości ponad 20 mln zł została właśnie oddana do użytku.

W czwartek, 20 października, zainaugurował swoją działalnością nowy basen na mapie Bydgoszczy. Na Miedzyniu otwarty został kryty basen „Łabędź”, z którego będą mogli korzystać m.in. uczniowie Zespołu Szkół nr 8. W ramach inwestycji o wartości ponad 20 mln zł powstała także niezbędna infrastruktura techniczna wraz z zagospodarowaniem terenu szkoły. Wybudowany został plac zabaw, tereny zielone i miejsca parkingowy. Nowy basen został połączony z budynkiem szkoły.

Kryty basen "Łabędź" w Bydgoszczy posiana nieckę wykonaną ze stali nierdzewnej o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m. Basen posiada sześć torów pływackich, a każdy z nich wyposażony jest w bloki startowe. W obiekcie dostępne są także dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra z wodnymi atrakcjami. Całość została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Generalnym wykonawcą inwestycji był Alstal Grupa Budowlana.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.