Bydgoszcz z nowym krytym basenem. Zobacz zdjęcia gotowej inwestycji


2022.08.26
Autor: Piotr Maślak
Ruszyły rozruchy próbne wykonanych instalacji i czynności odbiorowe nowego basenu Łabędź w Bydgoszczy, który połączony został z gmachem Zespołu Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów. Zobacz jak wygląda nowy obiekt oraz jego wnętrza.

Nowy basen Łabędź powstał na bydgoskim Miedzyniu przy ulicy Pijarów. Obecnie inwestycja jest na etapie końcowych prac wykończeniowych związanych z realizacją inwestycji o wartości ponad 20 mln zł. Generalnym wykonawcą jest firma Alstal Grupa Budowlana.

Kryty basen został połączony z gmachem Zespołu Szkół nr 8, dlatego z nowoczesnego obiektu będą mogli korzystać zarówno uczniowie szkoły, jak i mieszkańcy Bydgoszczy. Obiekt przeznaczony będzie dla użytkowników w różnym wieku o wszystkich stopniach sprawności.

Aktualnie trwają prace związane z montażem elementów wyposażenia budynku, które są już na ukończeniu. Zakończyliśmy także budowę placu zabaw, który zlokalizowany jest w sąsiedztwie budynku basenowego. W ramach kontraktu, zostały również wykonane drogi dojazdowe i miejsca postojowe oraz zagospodarowano okoliczne tereny zielone
powiedział: Marcin Tryka, Kierownik Projektu z firmy ALSTAL Grupa Budowlana

Inwestycja na Miedzyniu składa się z basenu sportowego, wykonanego ze stali nierdzewnej, o wymiarach 25x12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. W budynku znajdują się ponadto dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.

Nasze prace zmierzają ku końcowi. Aktualnie trwają prace porządkowe, a także próbne rozruchy zamontowanych instalacji, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko zostało wykonane w prawidłowy sposób. Dodatkowo przygotowujemy się do przeprowadzenia czynności odbiorowych z Inwestorem
powiedział: Marcin Tryka z ALSTAL

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma ALSTAL Grupa Budowlana z Bydgoszczy, która na swoim koncie ma również inne inwestycje w tym mieście - Centrum Rekreacji Astoria, lodowisko Torbyd, a także nowa siedziba Instytutu Pamięci Narodowej.

Więcej zdjęć gotowego budynku dostępna pod tym linkiem.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.