Budowa sklepu IKEA w Bydgoszczy zbliża się ku końcowi

2015.05.21

Dobiegają końca prace budowlane bydgoskiego sklepu IKEA, który powstaje przy ulicy Łowickiej. Generalny wykonawca - firma Budimex - zakończył właśnie montaż wieży nawigacyjnej z logiem sklepu.

IKEA w Bydgoszczy powstaje na działce o powierzchni około 52 tys. mkw., przy ulicy Łowickiej i Feliksa Więcka. 3-kondygnacyjny budynek będzie miał około 30 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Na poziomie przyziemia znajduje się otwarty parking na 604 miejsca, dodatkowe - 511 miejsc - znajduje się na zewnętrznym parkingu.

Pierwsze prace budowlane budynku, który znajduje się w dzielnicy Fordon, ruszyły we wrześniu ubiegłego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe i instalacyjne w obrębie sklepu. Dobiega końca budowa parkingu, a wykonawca inwestycji - firma Budimex - wydziela już strefy ruchu. Cały teren zostanie ogrodzony ekranami akustycznymi, które skutecznie mają chronić okolicznych mieszkańców przed hałasem.

Wewnątrz obiektu, również trwają intensywne prace wykończeniowe, gdzie powstaje instalacja całego budynku oraz montaż drzwi wejściowych i wind.

Pierwotnie, sklep miał zostać oddany do użytku na przełomie września i października tego roku, jednak na szybkie tempo prac, pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy już w sierpniu br. W sklepie pracę znaleźć ma około 230 osób.

Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Archmo Architekci Marcin Moldzyński.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o IKEA, Budimex, Pracownia Projektowa Archmo Architekci Marcin Moldzyński

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.