Kiedy będzie gotowy cały stadion Pogoni Szczecin? Znamy nieoficjalne terminy


2022.08.30
Autor: Piotr Maślak/Radio Szczecin
We wrześniu trybuna wschodnia, natomiast w październiku trybuna północna - tak nieoficjalnie prezentuje się harmonogram oddania do użytku powstającego, nowego stadionu w Szczecinie.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Szczecin, meczem Pogoni Szczecin z Lechem Poznań, który odbędzie się 11 września otwarta zostanie trzecia trybuna nowego stadionu. Po oddaniu do użytku trybuny wschodniej, mieszczącej się za drugą bramką, pojemność obiektu wzrośnie do około 13 000 miejsc.

Nieco później, bo w październiku gotowa ma być szklana, północna trybuna stadionu w Szczecinie. Tutaj data otwarcia może zostać przesunięta ze względu na prace, jakie mają zostać wykonane i przetargi, które jeszcze trzeba rozstrzygnąć. Trybuna północna ma pięć kondygnacji, na których znajdują się pomieszczenia techniczne, administracyjne, dziennikarskie, loże VIP, centrum operacyjne, szatnie i pomieszczenia odnowy biologicznej zawodników.

Zgodnie z umową, po odbiorze od wykonawcy inwestycji - firmy Doraco - miasto przekazuje część stadionu Pogoni. Dopiero wówczas klub może zdecydować o wpuszczeniu kibiców na trybuny.

Docelowo na nowy stadion Pogoni będzie mogło wejść 22 000 kibiców. Obiekt powstał w miejscu wyburzonego Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. Obiekt wyróżniał się będzie tzw. "czarną bryłą", tj. nowoczesną fasadą z czarnej siatki. Stadion w Szczecinie będzie dziesiątym obiektem w Polsce pod względem pojemności. Koszt realizacji inwestycji to 360 mln zł wraz z budową budynku Akademii Pogodni.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.