Tacit oddaje wieżowiec do użytku i planuje kolejne inwestycje

2014.09.22

Firma Tacit, po wybudowaniu wieżowca Cosmopolitan Twarda 2/4 w Warszawie, zapowiada kolejne inwestycje - trzy projekty mieszkaniowe w Warszawie, dwa kameralne i jeden zakładający budowę około 1 tys. mieszkań. Obecnie firma prowadzi także prace projektowe nad hotelem, który powstanie w centrum Wrocławia.

Cosmopolitan Twarda 2/4 to wieżowiec, który został zaprojektowany przez Helmuta Jahna. Budynek ma 160 metrów wysokości, na której znajduje się 25 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej oraz 7 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Łącznie w obiekcie znajduje się 236 lokali mieszkalnych, których powierzchnia kształtuje się od 54 do 700 mkw.

Firma Tacit już teraz zapowiada realizację kolejnych inwestycji. Jedną z nich jest osiedle przy ulicy Bokserskiej w Warszawie na Służewcu. Pierwotnie w miejscu tym miał mieścić się kompleks biurowo-usługowy o powierzchni 45 tys. mkw., jednak zrezygnowano z tych planów na rzecz mieszkań. Aby inwestor mógł rozpocząć realizację inwestycji musi zostać zmieniony plan miejscowy.

Tacit w najbliższym czasie ma także rozpocząć budowę hotelu, który mieścić ma się w centrum Wrocławia. Obecnie inwestycje jest na etapie prac projektowych.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.