Gotowa największa inwestycja drogowa w Białymstoku w ostatnich latach. Powstał Intermodalny Węzeł Komunikacyjny
Ukończona została inwestycja infrastrukturalna przy dworcu PKP w Białymstoku. Wydane zostało pozwolenie na użytkowanie podziemnego przejścia pieszo-rowerowego, które połączyło ul. Rocha z ul. Kolejową.
Nowe podziemne przejście pieszo-rowerowe pod torami PKP PLK ma 164 metry długości, 8 metrów szerokości, 3 metry wysokości i łączy ul. Rocha z ul. Kolejową w Białymstoku. Inwestycja wieńczy ostatni etap prac tzw. Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego. Generalnym wykonawcą była firma Strabag.
Oddane do użytku podziemne przejście ma poprawić jakość życia i zdrowia mieszkańców Białegostoku. Inwestycja realizowana była w trzech etapach. Pierwszy to przebudowa skrzyżowania przy ul. Kolejowej i Zwycięstwa, w drugim wybudowano centrum przesiadkowe w rejonie dworca PKS i PKP, a w ostatnim wspomniane przejście podziemne, które zastąpiło słynną, wysłużoną, niebieską kładkę nad torami kolejowymi.
Gotowe podziemne przejście pieszo-rowerowe w Białymstoku, fot. Strabag
Celem inwestycji było stworzenie bezkolizyjnego połączenia dla ruchu pieszego i rowerowego ul. Kolejowej i Zwycięstwa z ul. Św. Rocha, a także centrum przesiadkowym przy dworcu PKP i PKS. Przejście pozwala na dostanie się na perony PKP. Powstały dwa szyby windowe prowadzące na peron nr 1 i 4.
Była to największa inwestycja drogowa realizowana w mieście w ostatnich latach. Koszt budowy przejścia podziemnego wyniósł ponad 50 mln zł.
Nowe podziemne przejście pieszo-rowerowe pod torami PKP PLK ma 164 metry długości, 8 metrów szerokości, 3 metry wysokości i łączy ul. Rocha z ul. Kolejową w Białymstoku. Inwestycja wieńczy ostatni etap prac tzw. Intermodalnego Węzła Komunikacyjnego. Generalnym wykonawcą była firma Strabag.
Gotowe podziemne przejście pieszo-rowerowe w Białymstoku, fot. Strabag
Celem inwestycji było stworzenie bezkolizyjnego połączenia dla ruchu pieszego i rowerowego ul. Kolejowej i Zwycięstwa z ul. Św. Rocha, a także centrum przesiadkowym przy dworcu PKP i PKS. Przejście pozwala na dostanie się na perony PKP. Powstały dwa szyby windowe prowadzące na peron nr 1 i 4.
Była to największa inwestycja drogowa realizowana w mieście w ostatnich latach. Koszt budowy przejścia podziemnego wyniósł ponad 50 mln zł.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra