Pierwsze działki pod domy jednorodzinne spółki Polskie Domy Drewniane

2020.04.01

Choroszcz i Łódź to dwie pierwsze miejscowości, w których swoje inwestycje zrealizuje spółka Polskie Domy Drewniane (PDD). Deweloper jest w trakcie negocjacji kolejnych działek.

Spółka Polskie Domy Drewniane sfinalizowała zakup dwóch pierwszych działek pod budowę osiedli domów jednorodzinnych, które zrealizowane zostaną w oparciu o prefabrykowane konstrukcje drewniane. Pierwsze dwie inwestycje powstaną w Choroszczy i Łodzi.

PDD planuje rozpoczęcie do końca bieżącego roku czterech pilotażowych inwestycji w czterech lokalizacjach.

Chcemy, żeby te pierwsze budynki były naszą wizytówką i pokazywały liczne zalety budownictwa drewnianego. Przede wszystkim, proces budowy w technologiach drewnianych przyczynia się do znacznego zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery, która w przypadku branży budowlanej jest znacząca. Po drugie, mieszkańcy mogą cieszyć się lepszym zdrowiem i mniejszymi rachunkami, m.in. za prąd i ogrzewanie – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Spółka PDD rozpoczęła budowę banku ziemi, a w ciągu najbliższych pięciu latach do użytku ma zostać oddane około 250 000 mkw. powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Bob Budowniczy
    Gość
    2020-04-01 21:53:44
    Jestem ciekaw jak im będzie szła sprzedaż bo ogolnie wiadomo ze Polacy uwielbiają zelbet, tony cegieł i styropian... a tu drewno..

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.