Towarowa 22 - miastotwórcza inwestycja z nowym udziałowcem. Jedna z największych transakcji sprzedaży gruntów w Polsce


2022.06.09
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
EPP sprzedało 70 proc. udziałów w Towarowej 22 - inwestycji, która zaoferuje łącznie ponad 200 000 mkw. powierzchni użytkowej z biurami i mieszkaniami. Całkowita wartość działki przekroczyła 180 mln euro i jest to jedna z największych transakcji sprzedaży gruntów w Polsce.

Towarowa 22 to działka inwestycja, która ma powierzchnię 6,5 ha i zlokalizowana jest w centrum dzielnicy Wola w Warszawie. W przeszłości mieściła się tutaj drukarnia Dom Słowa Polskiego, a ostatnio centrum handlowe Jupiter. Niebawem działka zamieni się w ogromny plac budowy, gdzie powstanie nowoczesny kompleks mixed-use.

Inwestycja spółki EPP zakłada budowę kompleksu o powierzchni ponad 200 000 mkw. z czego ok. 50 proc. zostanie przeznaczone na funkcję biurową i 50 proc. na mieszkalną (PRS i mieszkania na sprzedaż). Centralnym punktem Towarowa 22 będzie park miejski otaczający modernistyczny pawilon stanowiący serce projektu.

8 czerwca sfinalizowana została transakcja sprzedaży 70 proc. udziałów w Towarowej 22 funduszowi AFI Europe. Historycznie jest to jedna z największych transakcji sprzedaży gruntów w Polsce pod względem wartości. Całkowita wartość działki przekroczyła 180 mln euro. AFI Europe i Echo Investment będą wspólnie uczestniczyć przy budowie części biurowej i PRS. Echo Investment pozostanie jedynym właścicielem części mieszkaniowej, w której powstanie około 1 000 wysokiej klasy mieszkań.

Griffin Capital Partners pełnił rolę zarządzającego transakcją i doradzał EPP przy sprzedaży.

Towarowa 22 będzie jednym z największych, jeśli nie największym, miejskim projektem deweloperskim wśród aktualnie realizowanych w europejskich stolicach. Osiągnięcie szczęśliwego zakończenia całego procesu było możliwe dzięki unikalnym kompetencjom naszego silnego zespołu ekspertów, którzy posiadają bezcenną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu, prowadzeniu i zamykaniu największych i najbardziej złożonych transakcji joint ventures na rynku - powiedział Nebil Senman, Partner Zarządzający Griffin Capital Partners.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.