Rusza realizacja biurowca nadwieszonego nad stacją metra
Warbud podpisał umowę z firmą Immobel Poland na realizację pierwszego etapu prac budowlanych biurowca Central Point. Budowa części podziemnej inwestycji będzie trwała około 9 miesięcy.
Inwestycja Central Point powstanie na przecięciu jednych z głównych arterii warszawskiego Śródmieścia - ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Nowoczesny biurowiec zostanie nadwieszony nad stacją metra Świętokrzyska i zintegrowany z nią. Projekt architektoniczny biurowca przygotowało Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica.
Budowa Central Point rozpocznie się od realizacji części podziemnej, która składała się będzie z czterech kondygnacji. Najniższa z nich – przeznaczona na halę parkingową – będzie umiejscowiona na poziomie -13,5 m. Jednak ściany szczelinowe, na których opierać ma się cały biurowiec sięgają jeszcze niżej - bo aż 39 metrów w głąb ziemi. Realizacja tej części inwestycji potrwa około 9 miesięcy.
Sprawną komunikację wewnątrz biurowca zapewni sześć szybkobieżnych wind. Budynek zaoferuje biura o najwyższym standardzie technicznym klasy A. Przyszli najemcy Central Point mogą elastycznie aranżować powierzchnię piętra biurowego, które wynoszą od 900 do 990 mkw. Łączna powierzchnia najmu biurowca wyniesie około 18 000 mkw.
Central Point zostanie oddany do użytku przed końcem drugiego kwartału 2020 roku.
Inwestycja Central Point powstanie na przecięciu jednych z głównych arterii warszawskiego Śródmieścia - ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Nowoczesny biurowiec zostanie nadwieszony nad stacją metra Świętokrzyska i zintegrowany z nią. Projekt architektoniczny biurowca przygotowało Biuro Projektowe Kazimierski i Ryba oraz paryskie biuro firmy Arquitectonica.
Lokalizacja tuż nad jedynym w Polsce skrzyżowaniem linii metra narzuca na nas obowiązek szeregu branżowych uzgodnień z wieloma stronami. Kluczową rolę odgrywa w tym dialogu oczywiście Metro Warszawskie, ale aby zapewnić sprawną realizację inwestycji zaangażowaliśmy w ten projekt także naukowców z Politechniki Krakowskiej, Politechniki Warszawskiej, ITB oraz jedne z najlepszych pracowni inżynieryjnych w Polsce - BWL i Metroprojektpowiedział: Jacek Wachowicz, prezes Immobel Poland
Central Point zostanie oddany do użytku przed końcem drugiego kwartału 2020 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-05-22 07:39:17
Archicom przebuduje fragment Służewca. Zielony ogród, nowe ulice i setki mieszkań
-
2026-05-22 11:41:16
Najbardziej rozpoznawalny teren nadmorski w Gdyni czeka wielka zmiana. Ogłoszono konkurs urbanistyczny
-
2026-05-22 11:31:43
Pod Łodzią powstało jedno z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych dla branży farmaceutycznej
-
2026-05-22 09:15:36
Powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Podpisano gigantyczny kontrakt
-
2026-05-22 08:14:12
Beskidy inspiracją dla nowej inwestycji mieszkaniowej w Bielsku-Białej. Gotowy pierwszy etap
-
2026-05-22 07:58:24
Ponad 90 tys. ton odpadów rocznie zamieni się w energię dla miasta. Ogromna inwestycja rośnie we Włocławku
-
2026-05-22 07:08:18
Trójmiasto z jednym z najniższych poziomów pustostanów w Polsce
-
2026-05-22 06:36:45
Rozbierają estakadę i modernizują most nad Wartą. Wielka przebudowa kolejowej obwodnicy Poznania
-
2026-05-21 13:44:59
Ruszyła budowa jednego z największych centrów logistycznych w centralnej Polsce
-
2026-05-21 09:38:27
Historyczny elewator nad Odrą zmienia się w lofty i apartamenty