Kameralna willa powstaje na starym Żoliborzu w Warszawie


2018.08.31
Autor: Urbanity.pl
Na terenie prestiżowego starego Żoliborza, u zbiegu ulic Mickiewicza i Mścisławskiej powstaje kameralna willa mieszkaniowa, która zaprojektowana została przez pracownię Bulanda, Mucha Architekci.

Na działce przy ulicy Mickiewicza 58 na warszawskim Żoliborzu trwa budowa dwupiętrowego kameralnego budynku apartamentowego, w którym znajdzie się sześć wysokiej klasy mieszkań z ogródkami na parterze i tarasami, w tym penthouse na 2 piętrze.

Każde z mieszkań posiada jasne pomieszczenia z dużymi przeszkleniami sięgającymi niemal do sufitu wprowadzają światło i przestrzeń do ponad 3-metrowych wnętrz. Współczesna architektura budynku nawiązuje do historii miejsca i architektury lat 20-tych, wpisując się w historyczne założenie Żoliborza, oparte na idei miasta-ogrodu brytyjskiego planisty, Ebenezera Howarda.

Apartamentowiec przy Mickiewicza wykonany zostanie z białego tynku, kamienia oraz drewnianej stolarki okiennej. Do każdego mieszkania przynależą dwa miejsca parkingowe w garażu podziemnym.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2019 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Bulanda, Mucha Architekci.

Inne wiadomości o Mickiewicza 58, Bulanda, Mucha Architekci

Komentarze


  • sasiad
    Gość
    2019-01-25 11:44:37
    Przecież to teren zabytkowy, a tam stał wczesniej budynek! Kto dał na to zgodę???? Czy kazdy tak może burzyć domy na Starym Żoliborzu i stawiać w ich miejsce swoje klocki?

  • Inny sąsiad
    Gość
    2019-11-22 16:54:52
    Rzeczywiście bardzo smutne jest to że warszawski Urząd Konserwatora zamiast dawać wyłącznie zgodę na przywrócenie pierwotnej architektury Żoliborza pozwala na stawianie klocków jakich pełno w całej Polsce.
    Funkcjonalizm, minimalizm, oszczędny modernizm to harmonijnie zaplanowane małe formy architektoniczne gdzie proste ale piękne domy przebijały się bielą przez morze ogródkowej zieleni. A tak powstają kolejne architektoniczne koszmarki które są przewymiarowane, udziwnione, niespokojne i niespójne wobec swojego historycznego otoczenia

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.